Rosja już nie będzie prowadzić żadnych "negocjacji" z Zachodem, a tym bardziej z Zelenskim

To niezwykłe, że ten człowiek ma odwagę dalej mówić prawdę o tym, co dzieje się na Ukrainie, jest w Charkowie, ale teraz dołącza do globalnej publiczności.
 Wspomniałeś, że budynek obok twojego został trafiony, było to na początku września, kiedy zaczęły się ataki rakietowe NATO.

Mam świetne zdjęcia, ale nie mogę ich pokazać, ponieważ zdradzają moją aktualną lokalizację, ale prywatnie  mogę ci wysłać zdjęcia chodzi o to, co dzieje się teraz na froncie w regionie Donbasu,

Od początku tej wojny reżim kijowski zainstalował zasadniczo trzy linie obrony,  Rosjanie przedzierają się przez nie, pierwsza linia obrony była w Doniecku, proszę zauważyć, że linia ta została przekroczona w lipcu w 2022 r., obecnie Rosjanie przecierają się przez drugą linię obrony, którą jest linia Bahmut-Soledar, Soledar to w zasadzie przedmieście  Bahmutu, jest to miasto lub miasteczko liczące dziesięć tysięcy ludzi przed rozpoczęciem tego konfliktu.

Miało to znaczenie, ponieważ ta linia Bahmutu - Soledar była drugą i być może najsilniejszą linią obrony, reżim kijowski budował fortyfikacje przez ostatnie siedem osiem lat od podpisania Porozumienia Mińśkiego, więc zdobycie Soledaru jest bardzo ważnym momentem.

To w zasadzie przedostatnie miasto przedostatniej linii obronnej, kiedy wyzwolą Soledar , wojskom Ukrainy pozostaje tylko jedna droga ucieczki z Bahmutu, reżim Zeleńskiego próbuje utrzymać się na linii Bahmutu, wysyłając do niego więcej żołnierzy, jest to niesamowicie demoralizujące, ponieważ żołnierze zdają sobie sprawę, że „idą na pewną śmierć".

Na zachodzie mówi się, że Soledar i Bahmut są nieistotne strategicznie, bez względu na to co mówi Zachód miejsce to ma ogromne znaczenie, ponieważ to był środek najpotężniejszej linii obronnej do powstrzymania rosyjskiego ataku.

Kiedy ukraińskie linie obronne zostaną całkowicie przełamane, nic więcej Rosjan nie powstrzyma.
Miasto Bahmut jest bardzo ważnym hubem transportowym, przecina go kilka autostrad i kilka linii kolejowych, dlatego  był to centralny element drugiej linii obronnej reżimu kijowskiego.

Kiedy Rosjanie ostatecznie przedrą się przez tę drugą, najbardziej ufortyfikowaną linię a zajmie to im kilka dni, kiedy w końcu ją zdobędą, Ukrainie pozostanie trzecia linia obronna znajdująca się na przedmieściach Krematorska, ale ta trzecia linia jest najsłabsza,  gdy już ją pokomają, będą w stanie zająć Krematorsk,  będzie to nieuniknione, ponieważ o wiele łatwiej jest tą linię przełamać niż obecną linię Bahmutu.

Wtedy pozostanie otwarta przestrzeń,  tylko płaski teren bez pozycji obronnych między Krematorskiem a miastem Dniepro , to oznaczałoby, że Rosjanie zajęliby większość wschodniej Ukrainy.

Z Bahmutu wychodzą trzy drogi -dwie z nich są kontrolowane przez Rosjan , tak więc ukraińskie siły w Bahmicie mają tylko jedną drogę ucieczki Droga ta na razie nie jest kontrolowana przez Rosjan, ale w końcu znajdzie się pod ostrzałem artyleryjskim, po upadku Bahmutu następną linią obrony  będzie Krematorsk chroniony najsłabszą linią obrony.

Kiedy Rosjanie zajmą tę linię, będzie to już dla nich przysłowiowa gra w piłkę.
Jest wiele spekulacji na temat postępów armii FR, które nabierają tempa, ponieważ jasne jest, że Rosjanie przygotowują wielką zimową ofensywę, ale nikt nie jest pewien, gdzie oraz z jakiego miejsca ruszy rosyjska fala.
W chwili obecnej wiarygodnie oszacowano, że 650 000 rosyjskich żołnierzy znajduje się na granicach Ukrainy, duże zgrupowanie znajduje się na południowej Białorusi tuż za granicą z Ukrainą od północnej granicy.

Inne duże zgrupowanie znajduje się w obwodzie belgardzkim, czyli 50 kilometrów od mojej pozycji, a trzecia grupa jest w regionie Donbasu i na południu kraju, nie jest tak skoncentrowana jak pozostałe dwie, więc nikt nie jest pewien, co Rosjanie mają na myśli.

Oczywiście Rosjanie prawdopodobnie mają pojęcie o tym, co zamierzają zrobić, ale nikomu o tym nie mówią , bezpieczeństwo operacyjne było i jest  niewiarygodnie dobre i nikt nie ma  pojęcia, co Rosjanie zamierzają zrobić dalej.
Bachmut jest prawie skończony -to nieuniknione, nie ma sposobu na uratowanie go żadną liczbą sprzętu czy żołnierzy, ponieważ fortyfikacje obronne zostały już zniszczone.

Brytyjska służba bezpieczeństwa MI6, dwa dni temu lub trzy dni temu, ostrzegła wszystkich, że w za kilka tygodni rosyjska ofensywa miała zostać rozpoczęta, ale jak mówisz, nikt nie wie skąd ofensywa ruszy.
Jeśli z Białorusi, wciągnąłby Białoruś do właściwej wojny, ale groziłby konfrontacją z polskimi siłami, które równie dobrze mogłyby wkroczyć na zachód Ukrainy, ponieważ, jak wiesz, Polska jest łasa na znaczną część Zachodniej Ukrainy -jako że kiedyś należała do nich.

Czy uważasz, że ruch przez białoruską granicę jest realną możliwością i jakie byłyby jego konsekwencje?
Bardzo dobre pytanie, czy to możliwe, musisz pamiętać, że Rosjanie, kiedy ustawiają wojska gdziekolwiek i dotyczy to każdego wojska, ilekroć ustawiają wojska gdziekolwiek, mają wiele możliwości, gdzie umieścić te siły i co z nimi zrobić.
Mogliby rozmieścić tam trochę żołnierzy jako misję przetrzymywania, aby przygwoździć armię przeciwnika lub mogliby ich tam umieścić do ataku lub mogliby po prostu ich tam umieścić i mieć oba plany gotowe do użycia niezależnie od okoliczności dyktować co jest teraz najkorzystniejsze, o ile Rosja zaatakuje z Białorusi, co oczywiście wciągnie Białoruś w ten konflikt,

Ostatnio Prezydent Polski Duda był w Lwowie i został przyjęty tam  jak gwiazda rocka, jak celebryta i powinniśmy o tym pamiętać -miasto Lwów na zachodniej Ukrainie jest historycznie polskie, znajduje się około 60 lub 80 kilometrów od granicy, więc kwestia staje się znana,  zdecydują się Jeśli Polska zdecyduje na wkroczenie wojsk na ukraińską ziemię i wziąć to, co uważają za historycznie polskie terytorium, oni uważają Galicję to ich część Galicji rozciąga się również na południowo-zachodnią Białoruś i możliwe że teraz też tam wejdą.
Nie jest jasne czy Polacy mają wojsko by to zrobić  po prostu nie wiem.
Widzimy że dzieje się tak -Polska mają armię 150 000 ludzi to stan dzisiejszy, ale to, co się stało, to to, że od listopada powołali 200 000 ludzi, to są niewyszkoleni ludzie, których trzeba będzie przeszkolić a zabierze to dobre minimum sześć miesięcy, nawet bliżej dziewięciu miesięcy.

Najwyraźniej widać że Polacy przygotowują się do jakiegoś konfliktu, nie wzywaliby o dwieście tysięcy ludzi więcej niż ich obecne Siły Zbrojne, gdyby nie przygotowywali się na wojnę.
Wyróżnili się wieloma zakupami broni z Zachodu -broni, która zostanie dostarczona w 2024 i 2025 r., w czołgach, helikopterach, artylerii, tym bardziej że artyleria po raz kolejny udowadnia, iż ​​jest bogiem wojny i tak Polska przygotowuje się do militarnego konfliktu. nie inwestuje się takiej ilości pieniędzy, czasu i wysiłku w podwojenie armii, chyba że...podchodzisz bardzo poważnie do zdobycia czegoś, czego chcesz z militarnego punktu widzenia.

Dla Rosjan kwestią będzie bardzo delikatna równowaga polityczna i kwestia czasu, z jednej strony nie chcą prowokować, ale z drugiej strony chcą zakończ to, zanim Polska będzie miały rzeczywistą armię, która może sprawić im problemy.
Kiedy mówię, że chcą to zakończyć, mam na myśli, że chcą zdobyć całą Ukrainę, jeśli masz armię 650 000 ludzi otaczającą kraj, Rosjanie mają w tym momencie 650 000 ludzi nie jest przeznaczonych na wojnę ale na okupację całego kraju.
Rosjanie prawdopodobnie już wiedzą, że muszą zająć całą Ukrainę, zanim Polacy będą w stanie coś z tym zrobić pod względem wojskowym,

Należy też pamiętać o czymś kluczowym -Rosjanie już nie ufają Zachodowi, zwłaszcza w związku z rewelacjami Angeli Merkel i Francois Hollande Angela Merkel to były kanclerz Niemiec Francois Hollande były prezydent Francji oboje byli u władzy w 2015 roku, kiedy negocjowali Umowy Minsk II, które zostały przyjęte przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, rezolucję, która otworzyła drogę do pokoju na Ukrainie, jeśli chodzi o region Donbasu.
Holland, jak i Merkel powiedzieli w ostatnich wywiadach, że nie mieli zamiaru realizować tych porozumień i że były one tylko sposobem na kupić czas na uzbrojenie Ukrainy,

To przeszło w Rosji jak ołowiany balon, patrzą na to i mówią... więc jakakolwiek umowa, którą podpiszemy z tymi ludźmi, nie będzie honorowana i to tylko cyniczna sztuczka, aby przezbroić Ukraińców, dlatego nie możemy więcej negocjować z zachodem, a tym bardziej z reżimem Zełenskiego, musimy iść na całość, musimy iść i zdobyć cały kraj,

https://youtu.be/Ts-BVW6ujT8